O KLUBU

Ski Klub “Rijeka”

INFORMACIJE

Jedan od događaja s početka 30-ih uvelike je utjecao na nastajanje Ski kluba Rijeka i sjajnu reputaciju koja Klub prati do danas – bio je to prvi Jadranski slalom na Platku održan 1933. Jednom od najstarijih natjecanja u alpskom skijanju u ovom dijelu Europe. Jadranski je slalom 1953. godine postao međunarodni, a u nedavnoj prošlosti postao i natjecanje par exellece.
Prije osnutka Ski Kluba postojala je pri PD „ Platak“ skijaška sekcija koja je postojala sve popularnija jer je sve popularnije bivalo i samo skijanje. Tako su tadašnji, aktivni skijaši došli do zaključka da je vrijeme za osnivanje kluba. Osnovan je u prostorijama u kojima je bilo i Planinarsko društvo 21. prosinca 1961.
Klub danas okuplja veliki broj zaljubljenika u skijanje uglavnom s prostora PGŽ i Istarske županije, ali i iz Zagreba i drugih mjesta u Hrvatskoj, čak i iz inozemstva.
U Klub su učlanjeni ljudi koji su aktivni ili bivši skijaši (djeca, mladi i stariji), roditelji djece koja skijaju, djece natjecatelja, ali i ljudi kojima jednostavno odgovara vibra Kluba te druženje i prijateljstvo. Članovi su čak i neskijaši!!
Svi članovi Kluba imaju pravo na korištenje klupskih prostorija i druge infrastrukture, klupskih programa, imaju popuste pri nabavi opreme, zimovanjima, nabavi skijaških karata ili neke druge pogodnosti.
Učlanjenje je jednostavno-nazovete jedan od brojeva na stranici i popunite formular te uplatite godišnju članarinu koja iznosi samo 120,00 kn.

Ski klub „Rijeka“ je športska udruga utemeljena sa svrhom bavljenja svojih članova skijaškim športom i ostalim športskim disciplinama, sa ciljem razvoja skijaškog športa i unapređenje športskih rezultata u skijanju kroz aktivnosti u skladu sa ovim statutom.
Ski klub „Rijeka“ je amaterski športski klub, a osnovno načelo djelovanja je načelo olimpizma.

Znak Kluba kombinacija je dviju ribica postavljenih jedna vodoravno, druga okomito preko nje, a koje podsjećaju na pahuljicu.
Znak simbolizira grad čije ime klub nosi, a čija je izuzetnost upravo u tome što spaja more i skijanje.

Klub je član udruge Hrvatskog skijaškog saveza, udruge skijaškog saveza Primorsko-goranske Županije i udruge Riječkog sportskog saveza.

Ciljevi Kluba su promicanje skijaškog sporta i poboljšanje njegove kvalitete, te djelovanje na podizanje i jačanje olimpijskih principa i vrijednosti.
Područja djelovanja Kluba s obzirom na ciljeve su: SPORT, SKIJANJE.

Djelatnosti kluba su:
– Treninzi i priprema natjecatelja (poboljšanje i usavršavanje sustava treninga na osnovu provjerene i utvrđene metodike rada)
– Organizacija prvenstvenih natjecanja
– organiziranje raznih drugih natjecanja, izleta, priredbi i sl.
– učestvovanje na natjecanjima koja organiziraju: klub, drugi klubovi i Savezi
– športski odgoj članova sa posebnom pažnjom na najmlađe uzraste
– briga za poboljšanje materijalnih uvjeta za razvoj skijaškog športa u Rijeci
– školovanje i osposobljavanje novih kadrova kroz škole skijanja i seminare
– organiziranje planskog načina rada, vođenje evidencije i statistike, uredno administrativno i financijsko poslovanje
– uključenje što većeg broja osoba u športsku aktivnost.

Klub je neprofitna pravna osoba. U svrhu ostvarenja cilja djelovanja Klub može obavljati za svoje članove određene usluge uz naplatu, odnosno subjektima izvan Kluba može pružati usluge uz naplatu, na području Hrvatske i u inozemstvu, a te gospodarske djelatnosti su slijedeće:
– organizacija rekreativnih izleta
– organizacija zimovanja
– organizacija ljetnog kampa
– organizacija škole skijanja
– organizacija „suhih“ kondicionih treninga i treninga na snijegu
– organizacija športske nastave djece na principu „športskog kampa“
– organizacija skijaških i srodnih natjecanja
– servis za održavanje i iznajmljivanje skijaške opreme
– prijevoz vozilima Kluba
– organizacija sajmova skijaške opreme
– izdavačka djelatnost
– pružanje usluge stručnog vođenja škole skijanja, seminara, predavanja, te organiziranje skijaških natjecanja,
– pravilno raspoređuje financijska sredstva namijenjena Klubu za redovnu aktivnost, a koja u tu svrhu daje lokalna uprava, športske udruge i gospodarski subjekti. U tom cilju pribavljanja sredstava potpisuje ugovore sa sponzorima i pokroviteljima.
Ako u obavljanju usluga uz naplatu (komercijalne usluge) Klub ostvari dobit, ta dobit se mora koristiti isključivo za osnovnu športsku djelatnost Kluba.

TIJELA KLUBA

PREDSJEDNIK: Davor Štimac